• učímenadiaľku.sk

• 26.04.2020 19:29
        • V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie s najaktuálnejšími informáciami pre školy, školské zariadenia, rodičov a žiakov počas prerušeného vyučovania na školách v čase epidémie koronavírusu.
        • Lingea slovníky STUDY

• 15.04.2020 10:12
        • Vydavateľstvo Lingea, spoločnosť zameraná na výrobu kvalitných elektronických a knižných slovníkov,  sprístupňuje v rámci podpory škôl v tomto období bezplatne licencie slovníkov STUDY. Dostupných je niekoľko jazykov a modulov (gramatika, synonymá, opakovanie slovnej zásoby...).
        • Čítať ďalej
        • Ako získať pre štúdium bezplatne viac od mobilného operátora

• 15.04.2020 20:59
        • Aktualizované 15.4.2020 (doplnené o ponuku O2)
          Vyučovanie z domu a plnenie úloh si vyžaduje aj väčšie nároky na komunikáciu, prístup k internetu a jeho kvalitu.
          Pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte možnosť využiť domáci internet, môže sa hodiť pripojenie cez mobilnú sieť. Navyše, novšie smartfóny disponujú funkciou Hotspot, ktorá z mobilného telefónu urobí Router vysielajúci Wifi signál, takže naň môžeme ľahko pripojiť napr. notebook či tablet.
          Niektorí operátori zareagovali na súčasnú situáciu zaujímavými akciami a umožňujú získať bezplatne dáta navyše či  SMS a MMS do všetkých sietí. Výhodu majú najmä študenti, ktorí využívajú služby Orange-u, O2 a 4ky, pretože ich benefity platia aj pri predplatených kartách.
        • Čítať ďalej
        • Skupinový videohovor a zdieľanie obrazovky cez Skype už aj bez registrácie účastníkov

• 06.04.2020 09:43
        • Spoločnosť Microsoft predstavila pre svoj komunikačný klient Skype novinku. Nástroj možno po novom používať bez toho, aby sa používatelia registrovali a museli program inštalovať. Stačí webový prehliadač a pripojenie na internet. Do konverzácií sa možno ako hosť nielen pripojiť, ale aj ich vytvárať a hovory iniciovať. Tým sa tento Skype stáva vhodným aj na jednoduché zorganizovanie online vyučovania alebo konzultácií so žiakmi.
        • Školský klub

• 28.03.2020 15:04
        • Pravidelné vysielanie RTVS 2, ktoré zábavno-náučnou formou vzdeláva žiakov I. a II. stupňa ZŠ.
        • UčíTelka

• 28.03.2020 15:12
        • Projekt Českej  televízie na podporu vzdelávania detí, ktoré zostávajú doma. Vhodný aj pre žiakov zo Slovenska.
        • Učíme na diaľku

• 29.03.2020 12:35
        • Nový portál určený učiteľom, študentom a vedúcim pracovníkom. V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla webová stránka https://www.ucimenadialku.sk ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu.