• Ako získať pre štúdium bezplatne viac od mobilného operátora

• 15.04.2020 20:59
      • Aktualizované 15.4.2020 (doplnené o ponuku O2)
        Vyučovanie z domu a plnenie úloh si vyžaduje aj väčšie nároky na komunikáciu, prístup k internetu a jeho kvalitu.
        Pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte možnosť využiť domáci internet, môže sa hodiť pripojenie cez mobilnú sieť. Navyše, novšie smartfóny disponujú funkciou Hotspot, ktorá z mobilného telefónu urobí Router vysielajúci Wifi signál, takže naň môžeme ľahko pripojiť napr. notebook či tablet.
        Niektorí operátori zareagovali na súčasnú situáciu zaujímavými akciami a umožňujú získať bezplatne dáta navyše či  SMS a MMS do všetkých sietí. Výhodu majú najmä študenti, ktorí využívajú služby Orange-u, O2 a 4ky, pretože ich benefity platia aj pri predplatených kartách.

Telekom: Nekonečné dáta pre paušály cez aplikáciu

Spoločnosť Telekom ponúka zákazníkom s paušálom možnosť aktivovať si bezplatne Nekonečné dáta cez vlastnú mobilnú aplikáciu Telekom. Ide o balík 100 000 MB/mesiac bez ďalších obmedzení a poplatkov. Zatiaľ do konca apríla 2020.

Informácie o akcii a návod na aktiváciu sú zverejnené na stránke Telekom.

Orange a FunFón: 10 GB dát mesačne, neobmedzené SMS/MMS pre všetkých

Spoločnosť Orange ponúka (takmer) všetkým zákazníkom bezplatné neobmedzné SMS/MMS a 10 GB dát mesačne.  Ako pomoc pre tých, ktori pracujú / učia sa z domu.

Výhoda balíkov je, že sa dajú aktivovať aj na predplatených kartách, ktoré deti a študenti využívajú najčastejšie. Okrem paušálnych programov ich teda možno využiť aj na karte Prima, Prima Kids, Šikovná voľba a aj u virtuálneho operátora FunFón, ktorého prevádzkuje spoločnosť Orange.

Aktivácia je možná nasledovným spôsobom:

• Balík 10 GB voľných dát: treba poslať SMS v tvare DATA na číslo 317
        • Neobmedzené SMS/MMS do všetkých sietí: treba poslať SMS v tvare SMS na číslo 316
        • Dátový balík Čet (obsahuje neobmedzené dáta, ktoré je možné využívať s aplikáciami Whatsapp, Telegram, Messenger, Skype, Viber, Samsung Messages a Správy (pokiaľ máte aktivované RCS): treba poslať SMS v tvare „CET“ na číslo 716. Využiť balík Čet však možno iba pri paušáloch od 15 € vyššie

Využiť je možné všetky tri výhody aj súčastne.

4Ka: Neobmedzené dáta v SR aj pre všetky nižšie programy Sloboda+

4Ka ponúka aktuálne neobmedzené dáta v SR aj pre všetky svoje nižšie programy Sloboda+ , tj. Sloboda 100+ a Sloboda 300+. Neobmedzené dáta sa existujúcim zákazníkom aktivujú automaticky v novom fakturačnom období. Výhodou je, že ich čerpanie je možné aj v sieti rouningového partnera Orange, tj. tam, kde 4ka nemá svoj signál. Funkciu Dáta v Rouningu je však treba povoliť v nastaveniach telefónu.

O2: 10 GB dát pre všetkých aktívnych (aktualizované)

O2 prináša inšpiratívnu možnosť, ako získať 10 GB mesačne na simkarte s ľubovoľným programom služieb, vrátane predplatených kariet.

Stačí zaslať operátorovi poslať dôkaz, že splnili niektorú z jeho výziev. Pôjde o fotku, video alebo screenshot z obrazovky. Výzvy je možné plniť do 15. mája, na minutie dát máte jeden mesiac.

Za každú splnenú výzvu  je možné získať 10 GB dát. Fotky či video je potrebné poslať na dobredata.o2.sk:

Formy výzvy:

• Učíme sa spolu -  záujemca o dáta má poslať fotku, ako sa deti učia doma. Výzva platí aj pre rodičov a učiteľov, ktorí žiakov učia.
        • Hýbeme sa – 10 GB získa záujemca, ktorý pošle video s napodobnením tanečných krokov Laciho Strikea, prípadne si zacvičí s Matejom Tóthom.
        • Myslíme na starších – za poslanie fotky počas hovoru alebo videohovoru so seniorom sa dá získať rovnaký objem dát.
        • Podporujeme umelcov – ak pošlete screenshot, ako počúvate hudbu na YouTube či Spotify, rovnako získate 10 GB dát.

Po schválení obsahu získa záujemca kód. Spolu je možné získať maximálne 40 GB dát. Príspevky z výzvy je potrebné nahrať cez stránku https://dobredata.o2.sk/ , kde sú zverejnené aj ďalšie informácie.

Zdroj: telekom.sk, orange.sk, 4Ka.sk, o2.sk, zive.sk

Našli ste v článku chybu alebo nepresnú informáciu? Napíšte nám, prosím.