• Skupinový videohovor a zdieľanie obrazovky cez Skype už aj bez registrácie účastníkov

• 06.04.2020 09:43
      • Spoločnosť Microsoft predstavila pre svoj komunikačný klient Skype novinku. Nástroj možno po novom používať bez toho, aby sa používatelia registrovali a museli program inštalovať. Stačí webový prehliadač a pripojenie na internet. Do konverzácií sa možno ako hosť nielen pripojiť, ale aj ich vytvárať a hovory iniciovať. Tým sa tento Skype stáva vhodným aj na jednoduché zorganizovanie online vyučovania alebo konzultácií so žiakmi.
      • Nová funkcia v Skype má podobu samostatnej funkcie s názvom Meet Now. Dostupná je na webestránke Skype pre počítače aj v aplikáciách Skype. Funguje aj na Slovensku

Bez registrácie, inštalácie a cez jeden odkaz

Po stlačení tlačidla na webe alebo v aplikácii vytvorí používateľ virtuálny míting. Nástroj mu okamžite vygeneruje odkaz, cez ktorý sa môžu do konverzácie pripojiť ďalší účastníci. Ak naň klikne niekto s nainštalovanou aplikáciou Skype, klient sa automaticky otvorí a k „miestnosti“ sa pripojí.

Používateľom bez Skypu sa naopak otvorí webové rozhranie. Na ňom sa môže prihlásiť do svojho účtu Microsoft, vytvoriť si ho alebo sa do konverzácie pripojiť ako hosť. V takom prípade musí používateľ zadať len svoje meno alebo prezývku, ktorá sa zobrazí ostatným, a súhlasiť s podmienkami služby.

Aj videohovory, zdieľanie obrazovky či nahrávanie

Dôležité je poznamenať, že pripojenie k mítingu bez účtu je oficiálne možné len na počítačoch. V prípade, že zdieľaný odkaz otvoríte na telefóne, Skype vám pripojenie ako hosť neponúkne. Rovno vás vyzve na inštaláciu aplikácie. Obmedzenie možno veľmi jednoducho obísť tak, že v menu mobilného prehliadača si vyžiadate verziu webu pre počítače (štandardne majú mobilné prehliadače prednastavené prezeranie vo verzii pre mobil. Zmeniť to možno v menu Nastavenia).

Takouto formou možno cez Skype četovať, telefonovať so zvukom aj s videom, zdieľať obrazovku a odosielať súbory či média. Meet Now podporuje takisto nahrávanie hovorov, pričom záznamy sú následne na rovnakom odkaze dostupné 30 dní. Zdieľané fotografie či videá sú spolu s textovými správami uchovávané dlhšie, presný čas ale nebol bližšie špecifikovaný.

Zdroj: Živé.sk